VOSZ Borsod - KAVOSZ hitelek

Több mint 1500-an már elvégezték a NIÜ innovációs tréningjét

2025.04.24.

Több mint 1500-an már elvégezték a NIÜ innovációs tréningjét

Már több mint 1300 cég több mint 1500 munkavállalója végezte el a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) innovációs tréningjét.

A GINOP Plusz-2.1.2-22-2024-00002 kódszámú kiemelt projekt keretében kialakított szolgáltatásként az ügynökség olyan innovációs tréninget indított el, amelynek célja a vállalkozások munkavállalóinak innovációmenedzsmenti készségfejlesztése, valamint innovációs ismereteik bővítése – olvasható a NIÜ közleményében.

A szolgáltatás ingyenesen vehető igénybe. Az innovációs tréning négy modulból áll, amely moduláris felépítése lehetővé teszi a résztvevők számára, hogy saját tempójukban sajátítsák el az új ismereteket, miközben az elektronikus felület kényelmes és hozzáférhető tanulási lehetőséget nyújt. A résztvevők a modulok elvégzése után online tesztfeladat kitöltésével adnak számot az elsajátított ismereteikről.

A tréning az alábbi területekre fókuszál:
– a folyamatinnováció alapjai;
– termelési- gyártási és szolgáltatási folyamatok innovációja;
– disztribúciós, logisztikai, marketing és értékesítési folyamatok innovációja;
– adminisztráció és vezetési folyamatok innovációja. 

A résztvevők a tréning során gyakorlati példákon keresztül megtudhatják, hogy az üzleti folyamatok átalakításával hogyan növelhető a termelékenység, miként tehető hatékonyabbá a készletgazdálkodás, milyen eszközök és módszerek vannak a költségek és átfutási idők csökkenésére, milyen innovatív eszközökkel növelhető a vállalkozás értékesítési teljesítménye.

A tréning elvégzése alapfeltétele a GINOP Plusz „KKV-k innovációs képességének támogatása” című pályázaton való részvételnek. A 75 milliárd forint keretösszegű felhívás esetében eddig közel 300 cégnek ítéltek meg összesen közel 12 milliárd forintnyi támogatást.

További információ az innovációs tréningről itt érhető el, a GINOP Plusz pályázatról pedig itt olvashat.

vissza