2024.12.17.
A vállalkozásfejlesztés továbbra is a VOSZ egyik legfontosabb tevékenységi területe és a VOSZ Örökös Elnökének a neve is kötelezi szövetségünket, hogy aktívan részt vegyünk a Demján Sándor Program megvalósításában és vállalkozóink visszajelzései alapján, mindent elkövessünk annak sikeréért.
Az Új Gazdasági Akcióterv részeként meghirdetésre kerültek a magyar mikro-, kis- és középvállalkozások fejlesztését célzó Demján Sándor Program hitel-, tőke- és vissza nem térítendő támogatási termékei. A program keretében a kormány 2025-ben összesen 1410 milliárd forint megmozgatásával segíti a hazai vállalkozások fejlesztéseit és versenyképességét.
A Demján Sándor Program egy különlegesen kedvezményes hitellel indult. Szövetségünk több, mint két évtizede valósítja meg az MKIK-val közösen a Széchenyi Kártya Programot, amely mára a rendszerváltást követő legátfogóbb vállalkozásfejlesztési rendszerré vált. Nem csoda, hogy a Széchenyi Kártya Program beruházási hiteltermékei lettek a Demján Sándor Program első eszközei! A vállalkozások 2024. novembere óta már a korábbi 5 százalék helyett évi 3,5 százalékos kamat mellett igényelhetik a Széchenyi Kártya Program valamennyi beruházási hitelét, további kezességvállalási díj kedvezménnyel. A Demján Sándor Program ezen vállalkozásfejlesztési forrásai a VOSZ országos irodahálózatában továbbra is elérhetőek, ahol hiteltanácsadással és a vállalkozói javaslatok s vállalkozásfejlesztési szolgáltatással is állunk rendelkezésre. Tanácsadóinkkal megoszthatják véleményüket és javaslataikat is, amelyeket összegzünk és továbbítunk a döntéshozóknak.
A Demján Sándor Program a hiteleken túl tőkefinanszírozási terméket is kínál jövőre, ahol az állam 1%-os tulajdonrész szerzése mellett biztosít 6 éves időtartamra olcsó, nagyösszegű fejlesztési forrást alárendelt kölcsöntőke juttatás keretében. Az érdeklődéseket már jelenleg is fogadják, előregisztráció formájában, a könnyebb januári indulás érdekében.
További lehetőséget teremt a fejlődésre az „1+1” KKV Beruházás-élénkítő Támogatási Program, amelynél a nyertes pályázó kapacitásbővítő, hozzáadott értéket növelő beruházásának 50%-át az állam vissza nem térítendő támogatásként biztosítja. Az érdeklődők már most is jelentkezhetnek, a pályázatok jövő februárban adhatóak be.
Elindult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” programelem is, amellyel a kormány két éves időtartamra átvállalja a cégek internetes megjelenésének támogatásához szükséges digitális eszközök (webcím, tárhely, email) szolgáltatói költségeit, támogatást nyújt a weboldal és a social média felületek arculati és tartalomfejlesztéshez, a kibervédelmi, illetve az internetes értékesítést támogató szolgáltatások igénybevételéhez.
A Demján Sándor Program keretében a kormányzat az exporttevékenység fokozását és a kifektetéseket támogató, további hitel- és tőkeprogramot is kínál majd, amelyek uniós támogatási programokkal egészülnek ki. A vállalkozások fejlesztése olyan keretfeltételek javításával egészül ki, mint az adminisztrációcsökkentés és kedvező energetikai megoldások biztosítása.
A Demján Sándor Program komplex vállalkozásfejlesztési rendszerének kialakításába és működtetésébe a kormányzat bevonja intézményrendszerét és a köztestületeket is, így a különböző programelemekben részt vesz a Nemzetgazdasági Minisztérium, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara, a Nemzeti Tőkeholding, a Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség, a Neumann Technológiai Platform és az EXIM Magyarország is. További, aktuális információk és előregisztráció a www.dsprogram.hu és a www.vali.hu oldalakon elérhetőek, de természetesen a www.vosz.hu oldal is mindig rendelkezésre áll, ha a Demján Sándor Program híreiről, vagy más fontos üzleti eseményről van szó!
A VOSZ – a gazdasági kormányzattal való megállapodása alapján - aktívan részt vesz a Program megvalósításában, emellett figyelemmel kíséri és képviseli a vállalkozások meglátásait, javaslatait, hogy a kormány a leghatékonyabb, vállalkozásokat támogató környezetet tudja kialakítani. Ezt a feladatot azonban csak intenzív vállalkozói részvétellel tudjunk megvalósítani, amelyhez minden tagunk véleményére számítunk! Kérjük, hogy jelezzék érdeklődésüket a Program egyes elemei iránt, regisztráljanak és osszák meg velünk tapasztalataikat, véleményüket! Közösen sikeressé tudjuk tenni a Demján Sándor Programot, ahogy a Széchenyi Kártya Program is csak így, közös munkával és együttes fellépéssel válhatott a legjelentősebb vállalkozásfejlesztési eszközzé!